Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach pozýva knihovníčky a knihovníkov na odborné vzdelávanie v rámci cyklu Upgradni sa.

V utorok 25. júna 2024 sa o 10:00 uskutoční v centrálnej knižnici (Hviezdoslavova 5, Košice) workshop na tému Kritické myslenie s Jakubom Kobelom.

Na tomto workshope spoznáte fungovanie a chyby nášho mozgu, ako aj spôsoby, ako im kritické myslenie dokáže brániť. Spoznáte techniky, vďaka ktorým sa dokážete brániť pred manipuláciou a dezinformáciami, ako aj nástroje na precízny rozbor a formovanie informácií a argumentov. A predovšetkým, to všetko interaktívnou formou plnou cvičení.

Jakub Kobela sa už 14 rokov venuje tréningu kritického myslenia a efektívnej komunikácie. Je autorom metodík pre neformálne vzdelávanie v 16 európskych krajinách a pracovných zošitov Kritické myslenie pre slovenské školy. Viedol tiež komunikáciu samosprávneho kraja. Dnes tvorí a vedie tréningy komunikačných zručností pre firmy a verejné inštitúcie.

Na podujatie je potrebné sa prihlásiť najneskôr do piatka 24. mája prostredníctvom online formulára.

Tešíme sa na spoločné stretnutie.

Vzdelávací kurz Upgradni sa realizujeme v rámci projektu VKJB 2024, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.