Milé čitateľky, milí čitatelia,

pozývame vás na výstavu prác Ingrid Pohlovej pod názvom Vyšívaná krajina. Nájdete ju od 10. mája v pobočke KVP (Hemerkova 39) a je prístupná v čase otváracích hodín knižnice do 31. augusta 2023.

Ingrid Pohlová má 33 rokov a i keď pochádza z mesta, presťahovala sa s manželom bližšie k lesom a lúkam, tak akurát na jeden krôčik od fauny a flóry a pomaly si plnia sen o vidieckom bývaní.

Už od detstva rada tvorí – kreslí, maľuje, šije a vyšíva, jednoducho objavuje tajomné zákutia handmade tvorby. V detstve to najskôr boli farbičky, papier a nožnice. Neskôr ju zvedavosť zaviedla k šitiu oblečenia pre bábiky. Keď vyrástla  a prišla túžba objavovať ďalšie kreatívne svety, boli to šperky, ktorými sa všetko odštartovalo. Postupne tvorenie rozšírila    o šitie a maľovanie a spojila ich do kolekcie maľovaných motýlikov a doplnkov.

Na otázku, čo ju pri výrobe inšpiruje odpovedala: „Príroda, tradície a drobné každodenné momenty okolo nás. Veľakrát sú tieto detaily viditeľné len srdcom. Vtedy sa v  človeku rozhorí oheň a núti ho sedieť pri tvorbe dovtedy, kým so svojim dielom nebude spokojný.“  Jej obľúbenými materiálmi sú ľan a bavlna a koncept udržateľnosti.

S výrobkami Ingrid Pohlovej sa okrem výstavy v knižnici, môžeme stretnúť na  rôznych handmade trhoch, podujatiach, či remeselných workshopoch. Okrem toho je jej tvorba momentálne dostupná najmä v online priestore.

Tešíme sa na vašu návštevu.