Ako často sme si hlavne v období puberty povedali, že nechceme byť ako naši rodičia. Že sa budeme inak správať, inak reagovať. Vedeli sme presne, čo všetko svojim deťom dovolíme, čo zakážeme. Bude to však naozaj tak, keď príde tá doba a my sa staneme rodičmi?

Hlavná hrdinka knihy Alexandra je práve v období puberty a s mamou vedie neustály boj, ktorý dospeje až ku vzájomnej neúcte. Alexandre chýba od mamy pochopenie, porozumenie, láska, pohladenie. Ešte dobre, že je v jej živote stará mama, ktorá sa ako bývalá učiteľka snaží vnučku usmerňovať, vychovávať a najmä jej prejavovať lásku. Obidve majú spolu krásny vzťah a práve od nej  dostane Alexandra cenné rady do života a tiež kvôli nej chce sa  stať učiteľkou a rozdávať lásku deťom v školskej triede.

Bude jej však dopriate, aby si plnila svoj  sen? Ako 14-ročná zažije prvú obrovskú tragédiu, keď nájde svojho otca obeseného v garáži. A potom sa to na ňu sype… Prichádza aj o milovanú babku a má pocit, že ostala sama na svete. Dokáže prekonať všetky nešťastia, tajomstvá rodiny a nájde aj ona lásku a zlepší svoj vzťah s mamou?

Knihu odporúča: Annamária Petrovská

Kniha v našom katalógu