Hlavné hrdinky knihy Olivia a Lena sú dámy po 50-tke a zároveň bývalé spolužiačky. Po 30 rokoch sa jedného dňa náhodne stretnú na letisku a pri čakaní na lietadlo si rozpovedia svoje životné príbehy. Obe sú nespokojné so svojimi životmi a napadne im, že sa vymenia. Lena pôjde na mesiac bývať do bytu Olivie v centre Charlestonu a Olivia na chatu Leny na polostrov Northern Neck.

Každá zo žien uteká pred niečím iným. Lena po rokoch starostlivosti o rodinu zistila, že ju manžel ju  iba ponižuje a ani dcéra si ju neváži. Po rokoch sa z nej stala iba handra. A možno práve vďaka stretnutiu s Oliviou sa jej podarí začať znova a žiť život, po ktorom túžila.

Olivia vytvorila blog, ktorý chcela venovať móde, jedle a rôznych zaujímavým podujatiam. Nechtiac sa ale zaplietla medzi dve 30-ročné zbohatlíčky a  články písala o ich živote a oslavách. Jedného dňa sa rozhodla, že je koniec, zbalila sa a odišla na letisko, kde stretla Lenu a …

Môžu ženy aj po 50-tke zmeniť svoj život? Táto kniha ukazuje, že áno. Autorka trefne opísala pocity niektorých žien, ktoré sa obetovali manželovi, deťom, prispôsobovali sa im a zrazu, keď deti vyleteli z hniezda a láska už nie je taká, aká bola, zisťujú, že sú vyhorené, zabudli na seba a svoje potreby. A preto si pripomeňte! Nikdy nie je neskoro opäť začať myslieť na seba a robiť to, čo nás baví. Aj keď máme chvíľky, kedy by sme najradšej od všetkého utiekli.

Knihu odporúča: Annamária Petrovská

Kniha v našom katalógu