Milí čitatelia, návštevníci,

zadovážte si nástenný kalendár EMA MÁ KNIHU s originálnymi ilustráciami Ivety Merglovej, ktorý vydala Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach s podporou Košického samosprávneho kraja a o.z. Priatelia knižnice Jána Bocatia. Za symbolickú sumu získate originálne dielo, ktoré Vás poteší, no poslúži aj ako hodnotný darček pre Vašich blízkych. Kalendár si môžete zadovážiť vo všetkých našich pracoviskách. Veríme, že Vás naša ponuka zaujme a aj týmto spôsobom podporíte nákup nových kníh pre svoju knižnicu.

Ema je postava z ilustrovanej knihy Ivety Merglovej Ema sa má, ktorá vyšla v roku 2018 vo vydavateľstve OZ Brak a vznikla v rámci ceny a rezidencie Bratislava Artist´s Book Award. Ema sa s humorom a nadhľadom vysporiadava s každodennými strasťami a nakoniec aj tak skončí v absurdnej situácii, ktorá má k elegancii veľmi ďaleko. Je čistotná, má pekný domov, rada tancuje, občas si ide zacvičiť alebo zaplávať a niekedy si len tak užíva rozkoš z ničnerobenia. Ema tiež rada číta, ilustrácie o knihách a čítaní uverejnené v tomto kalendári vznikli na základe spolupráce s portálom Verejnej knižnice Jána Bocatia www.knihynadosah.sk.

Iveta Merglová pochádza z Plzne, kde študovala knižnú kultúru a intermediálnu tvorbu na Fakulte dizajnu a umení Ladislava Sutnara ZČU. Žije v Prahe, živí sa grafickým a webovým dizajnom. Od roku 2016 sa venuje ilustrátorskému projektu Biceps, ilustráciám do časopisov, kníh a krátkym komiksom. V roku 2018 vydala ilustrovanú knihu Ema sa má, o každodenných veselých i trápnych situáciách, s ktorými sa žena potýka. Autorka je laureátkou Bratislava Artist´s Book Award 2017.

So želaním a úspešného roku 2022

 tím knihovníkov VKJB