Život je krásny, aj keď nie je ľahký. Častokrát si myslíme, že je nespravodlivý, no istá spravodlivosť tu predsa len je. Všetci musíme zomrieť a nie každému je dopriate dožiť sa 100 rokov. Túžili by ste osláviť sté narodeniny?  Viete si to vôbec predstaviť? Aké by to bolo spomínať na minulosť?

Jenny práve oslavuje sté narodeniny a napriek pokročilému veku má ešte želanie, ktoré si chce splniť. V deň oslavy otvorí drevenú, ručne vyrobenú škatuľku, v ktorej má odložené útržky svojho života. Začne rozprávať svoj životný príbeh opatrovateľke Candice, ktorá sa o ňu stará.  Candice si práve vďaka tomu uvedomí, že žije v nezdravom vzťahu s majetníckym mužom. Keďže si Jenny a Candice rozumejú, Jenny ju pri spomienkach na minulosť požiada, či by s ňou mohla odcestovať do Talianska, kde kedysi žila. Chcela by stihnúť, dať bodku za neuzatvorenou minulosťou. Candice súhlasí.

Vyberú sa však na spoločný výlet? Myslíte, že sa podarí Jenny, dať do poriadku všetko tak, aby neostalo nič nedopovedané? Uzavrie si svoju minulosť, aby mohla raz v pokoji odísť?

Kniha je plná životných osudov a zvratov. Nebudem vám viac prezrádzať.

Otvorte škatuľku spomienok a prečítajte si nádherný príbeh, plný lásky, úspechov aj zlyhaní, ktoré nás majú niečo naučiť

Knihu odporúča: Lenka Tóthová 

Kniha v našom katalógu