Kniha sleduje osudy cárskej rodiny Romanovovcov pred 1. sv. vojnou i počas nej až po ich popravu. Hlavnou postavou je Tatiana, druhé dieťa cárskeho páru. Na základe jej denníkových zápiskov sa dozvedáme o jej každodennom živote, o tom, že si veľmi dobre rozumela so svojou staršou sestrou, rada vyšívala, čítala, dokonca žehlila. Mala pokojnú, rozvážnu a tichú povahu, a milovala svoju rodinu. Počas 1. sv. vojny pomáhala ošetrovať ranených vojakov v Červenom kríži. Bola zasnúbená, chystala sa vydávať. To všetko zmenila vojna a boľševici, ktorí sa rozhodli odstrániť celú cársku rodinu.

V sedemdesiatich rokoch 20. storočia sa narodí druhá Tatiana, a to Tatiana Garinová, ktorá je zvláštne prepojená s veľkokňažnou rovnakého mena a rozhodne sa po nej pátrať. Niekto ju však zavraždí.

Do tretice sa v našom storočí narodí Tatiana, Češka,  nádejná maliarka, ktorá odchádza študovať na jeden rok do Francúzka. Dostane sa aj na hodiny kreslenia k známemu umelcovi Koršunovi do Ruska, kde na ňu čaká pokračovanie osudov cárskej rodiny. Aj jej hrozí smrť, ako jej dvom predchodkyniam, ale podarí sa jej uniknúť. Komu tak veľmi záleží na tom, aby sa nedostalo na svetlo sveta, čo sa vlastne odohralo pred mnohými rokmi a kto je ten záhadný vrah, ktorý vraždí Tatiany?

Ak sa rozhodnete prečítať túto knihu, dozviete sa toho ešte omnoho viac. Je to veľmi emotívny príbeh, zaujímavo spracovaný. Autorka v ňom opäť prepojila reálny svet s tým nadprirodzeným.

Nahliadnite aj vy do života jednej rodiny, ktorej život sa mohol odvíjať úplne ináč, keby ho predčasne neukončilo fanatické zmýšľanie, ktoré viedlo ku konfliktom a oni mali tú smolu, že sa ocitli v zlom čase na zlom mieste.

Knihu odporúča: Mirka Takáčová

Kniha v našom katalógu