Čitateľ je pre mňa nielen slovo, ale aj konkrétna osoba, s ktorou sa stretávam každý pracovný deň. V tomto prípade aj názov knihy, ktorá ma zaujala. Rada čítam kriminálky, preto som po nej siahla a musím povedať, že som neoľutovala.  Napätie na vás čaká od prvej strany. Zoznámite sa s úspešným spisovateľom Rogerom Koponenom, ktorého knihy sa vždy dobre predávali, ale mega úspech dosiahla posledná časť trilógie Honba na čarodejnice. Spolu so svojou ženou Mariou si aj dovtedy žili  dobre, ale odteraz si môžu dovoliť všetky pôžitky a luxus, keby…

Keby Mariu nenašla polícia mŕtvu, oblečenú v čiernych slávnostných šatách,  s tvárou neprirodzene skrivenou do hysterického úškľabku. K ohavnému činu došlo v čase, keď besedoval so svojimi čitateľmi na druhom konci krajiny. Prípadom je poverená inšpektorka Jessica Niemiová a hneď od začiatku je bezradná, lebo páchateľ po sebe nezanechal žiadne stopy. Čoskoro sa však objaví aj ďalšia obeť a nie je posledná. Niekto totiž vraždí podľa kníh úspešného spisovateľa Rogera Koponena a tak je jasné, že vraždy budú pribúdať. Dá sa im zabrániť?

Kniha je napísaná v krátkych dynamických kapitolách.  Na svoje si prídu aj čitatelia, ktorí by sa aspoň okrajovo radi ponorili do tematiky okultizmu, čarodejníc a tajných rituálov.

Čo ma však šokovalo, bol záver. Viackrát som sa vracala, kým som pochopila. Alebo ani nepochopila? No to už nechám na vás. Hádam sa viac dozvieme v ďalšom pokračovaní, ktoré má nasledovať, alebo z filmu. Z knihy sa stal totiž medzinárodný bestseller, práva predali do 38 krajín a v Hollywoode sa pripravuje jeho filmová adaptácia. Ide o prvé fínske literárne dielo nakrútené v USA od roku 1954. Máme sa na čo tešiť!

Knihu odporúča: Annamária Petrovská

Kniha v našom katalógu