Buď safe online je neziskový, osvetový projekt, ktorý sa venuje vzdelávaniu a prevencii v oblasti bezpečnosti detí na internete. Jeho autorom je medzinárodná spoločnosť Avast, globálny líder v oblasti zabezpečenia a ochrany súkromia. Novinkou je interaktívny online kurz, ktorý si môžu deti prechádzať samostatne, no vhodný je aj pre školskú výuku.

Formou videí kombinovaných s interaktívnym, živým chatom a  pomocou konkrétnych príkladov z praxe kurz poukazuje na hrozby online priestoru. Tým aj deti učí, ako predchádzať rizikám spojeným s používaním internetu a moderných technológií. Jednotlivé kapitoly sa venuje témam ako sú zdieľanie osobných informácií, súťaže na sociálnych sieťach, komunikácia s neznámymi ľuďmi či kyberšikana.

Projekt v súčasnosti tvorí online platforma, na ktorej sa nachádza nielen online kurz. Deti tu nájdu aj rady a tipy, ako bezpečne používať internet a sociálne siete a ako sa správne zachovať v nepríjemných alebo nebezpečných situáciách. Buď safe online však nie je len pre deti, užitočné informácie ponúka aj rodičom, ktorí hľadajú spôsob, ako téme online bezpečnosti lepšie porozumieť, či učiteľom, ktorí ju chcú sprostredkovať svojim žiakom na vyučovaní.

Projekt Buď safe online vznikol v Českej republike, kde už získal rad ocenení, vrátane Cien SDGs 2019, Effie Awards 2019 a WebTop100.

Na Slovensku ho  reprezentuje YouTuber Selassie a podporili ho tiež odborní partneri, ako je internetová poradňa IPčko.sk a Digitálna koalícia.