Virtuálna prehliadka  pre pátračov

Pozývame vás do našej knižnice, kde sme pre vás pripravili netradičný online Týždeň slovenských knižníc. Štartujeme 1. marca, špeciálne zábavné i poučné aktivity vám budeme prinášať počas celého mesiaca, ktorý sa už tradične spája s knihou.

Vstúpiť do našej knižnice môžete vďaka interaktívnej  virtuálnej prehliadke cez „bránu“ na https://vkjb.3-d.sk/. Privítame vás v centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej 5 a v Barkóczyho paláci na Hlavnej 48, kde máme špecializované pracoviská hudobné a regionálne oddelenie. Prehliadka nebude nudná, zabavia vás interaktívne prvky a aktivity. Virtuálnu návštevu knižnice vám spestrí zábavná interaktívna hra pre pátračov, úspešní sa dostanú až do „tajnej“ miestnosti. Do virtuálnej prehliadky sme zakomponovali pexeso, videá, audio rozprávky, či kvíz. Nebojte sa vstúpiť, putovanie je jednoduché vďaka intuitívnemu ovládaniu.

Pripravili sme pre vás aj pokračovanie úspešnej súťaže Literárni detektívi, ktorou odštartujeme Týždeň knižníc na sociálnych sieťach. Čaká vás hravý hlavolam, hľadať budete známe diela a autorov svetovej a slovenskej literatúry. Pozor! Najaktívnejších odmeníme zápisným zdarma, vecnými a knižnými darmi.

Pre žiakov a študentov, ktorým nateraz nemôžeme ponúknuť besedy či iné aktivity, sme pripravili marcový online workshop tvorivého písania. Vyskúšať si písanie umeleckého textu budú môcť aj tí, ktorí nemajú predchádzajúce spisovateľské skúsenosti. Stačí ak sa prihlásite cez formulár zverejnený na našej web stránke. Ponuka platí aj pre školy.

Kto má rád krátke poučné a zábavné videá, príde si na svoje vďaka nášmu cyklu Poučne o (zaujímavých témach), ktorý prinášame na našom Youtube kanáli a dopĺňame ho o stále nové témy. Počas Mesiaca knihy sa budeme venovať literatúre v online priestore z netradičného pohľadu.

Priaznivcom súčasného literárneho a kultúrneho života ponúkame nové príspevky zverejnené v našom literárnom e-magazíne Knihy na dosah, ktorý je dostupný na portáli https://knihynadosah.sk/. V rubrike Prózasi môžete prečítať doposiaľ nepublikovaný text obľúbeného slovenského autora Jána Púčeka, v sekcii Na pokračovanie novú časť románu Tomáš od Jána Mičucha  a nájdete  aj  ďalšie zaujímavé čítanie.