Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach vás pozýva zažiť Vianoce so susedmi.

V rámci projektu s rovnomerným názvom chceme širokej verejnosti umožniť spoznávanie národností žijúcich a pôsobiacich v košickom regióne, ich zvyky a tradície, a to tak majoritou, ako aj medzi nimi navzájom. Séria štyroch podujatí každý týždeň počas obdobia adventu predstaví jednu národnosť, a to najmä v kontexte predvianočného a vianočného času, súvisiacej kultúry a tradícií.

V utorok 28. novembra 2023 vás o 17:00 pozývame do centrálnej knižnice (Hviezdoslavova 5, Košice) spoznať kultúru a tradície Vietnamcov. Vietnamská komunita žijúca a pôsobiaca v Košiciach je druhou najväčšou v rámci Slovenska. V rámci pripraveného programu sa predstavia širokej verejnosti skrz bohatý kultúrny program.

Oslavujú vôbec vo Vietname Vianoce? Aké iné tradičné sviatky sa vo Vietname oslavujú a aké zvyky či tradície si priniesli na Slovensko, ktoré dodržiavajú. Prevzali si niektoré zvyky aj od nás? A aké jedlá jedia?

Príďte sa v utorok 28. novembra presvedčiť sami. Zažijete bohatý kultúrny program plný vietnamskej hudby, tancov, rozprávania o kultúre i zvyklostiach a prídu i draci. Čaká vás aj malá ochutnávka typických vietnamských dobrôt.

Pozývame vás zažiť príjemnú atmosféru a zaujímavý kultúrny program.

Realizáciu projektu Vianoce so susedmi z verejných zdrojov podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.