Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach vás srdečne pozýva na výstavu ručných prác – pletených košíkov z papiera a bábik zo šúpolia autoriek Ireny Andrusovej a Jarmily Koštialovej s názvom Z papiera a šúpolia. Výstava je prístupná od 22. septembra do 15. novembra 2021 v priestoroch pobočky KVP (Hemerkova 39) vo výpožičnom čase knižnice.

IRENKA ANDRUSOVÁ – odrobila v školstve 44 rokov. Posledných 21 ako riaditeľka MŠ v Nižnom Klátove. Rada trávi čas s vnúčatami aj pravnúčatami. Jej koníčkom sú knihy a ručné práce. Okrem pletenia a háčkovania je to práca s papierom a korálikmi, zúčastnila sa tiež kurzu o modelovaní, práci s hlinou a technikou Pawerpol. Vystavené práce sú upletené z papiera.

JARKA KOŠTIALOVÁ
– žije v dedinke Hlboké pri Senici nad Váhom. Už 20 rokov sa stará o zdravotne znevýhodneného syna. Zúčastnila sa ako pozorovateľ niekoľkých kurzov tvorby výrobkov zo šúpolia a vyskúšala si výrobu šúpoľových postavičiek. Krátky čas spolupracovala aj s ÚĽUV-om. Dnes ponúka svoje bábiky prostredníctvom svojich známych v blízkom i vzdialenom okolí.