Je tu čas dovoleniek a relaxu. Môj relax sa neodmysliteľne spája s dobrou knihou. Ale aká je to tá dobrá kniha? Pre každého niečo iné. Ja si tituly často vyberám intuitívne a zrakom. A práve tak ma zaujala aj obálka knihy Dámska jazda na dno duše, kde je úplne dovolenkový obrázok – odchádzajúci modrý kabriolet, v ňom 2 ženy a veľký cestovný kufor.

Presne ako v knihe, kde sa na cestu vydávajú drobná Zora a silná šoférka Táňa. Zora je majiteľka úspešnej firmy, má dospelého syna a navyše sa dozvie, že má sklerózu multiplex. Rozhodne sa teda spomaliť svoj život a vychutnať si cestu k Čiernemu moru, kde žije jej sestra, s ktorou sa dlhé roky nevidela. Zora si objednala v taxislužbe najsilnejšieho muža, ale na jej prekvapenie  prichádzajúci taxík šoféruje Táňa, najsilnejší zamestnanec taxislužby. Spolu sa vydávajú na dlhú cestu. Ich trasa kopíruje tok Dunaja, najprv si urobia zastávku v Štúrove, potom putujú cez Maďarsko, Srbsko až do Bulharska. Na svojich zastávkach zažijú kopec srandy, ale aj smútku a mnohým ľuďom pomôžu.

Ani neviete, ako a už sa spolu s nimi smejete, plačete, navštevujete vzdialené miesta. Máte pocit, že cestujete s nimi a cítite kvapky vody z Dunaja, či vôňu mora a diaľav. Ak máte chuť si takto zacestovať a popri tom oddychovať a nelámať si hlavu starosťami, toto je ideálna kniha. Tak už som ticho a šup do knižnice. Šťastnú cestu želám!

Knihu odporúča: Annamária Petrovská 

Kniha v našom katalógu