Ku Dňu detí  prichádza Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) s množstvom aktivít nielen pre detského čitateľa.  Počas celého týždňa sa na všetkých pracoviskách knižnice budú konať tvorivé dielne, wokshopy, výstavy, dramatizované a zážitkové čítania.

Okrem toho pre deti, ktoré knižnicu navštívia v sprievode rodiča či starého rodiča v týždni od 31.5. do 4.6. ponúkame bonus vo forme zápisného zdarma a pre dospelého sprevádzajúceho možnosť zapísať sa za polovicu. Pre deti je pripravené i malé  prekvapenie, ktoré si môžu odniesť domov. Túto ponuku je možné využiť na všetkých pracoviskách knižnice.

Chodník okolo centrálnej požičovne sa v priebehu týždňa zmení na jedno veľké maliarske plátno. Deti z materských škôl ho vyzdobia svojimi kresbami a spríjemnia tak cestu do knižnice všetkým naším návštevníkom.

Všetky deti si v stredu 2. júna od 15:00 do 17:00 v centrálnej požičovni budú môcť vytvoriť vlastný návrh pre obálku knihy. Počas kreslenia a vymýšľania názvov kníh ich potešia veselé detské pesničky a čítanie rozprávok. Dielka budú vystavené v priestoroch knižnice do konca týždňa, kde si ich budú môcť pozrieť všetci čitatelia.

Navyše si počas celého mesiaca v našich pobočkách Terasa a KVP môžete pozrieť výstavy ručných prác šitých a háčkovaných hračiek od slovenských výrobcov. Viac informácií k výstavám nájdete na našej stránke.

Na pobočke Šaca platí ponuka bonusu vo forme zápisného zdarma pre deti a pre dospelého sprevádzajúceho za polovicu aj v týždni od 7.6. do 11.6.