Vydavateľstvo Lingea pripravuje a vydáva mnoho publikácií nielen o vzdelávaní, cudzích jazykoch, ale aj o cestovaní. V novej sérii kníh „Akí sú?“ si posvietilo na povahy rôznych národov sveta.  Nečakajte ale siahodlhé state, ktoré môžu častokrát niektorým privodiť nudu či nebodaj spánok. Tieto útle knižky prinášajú netradične zábavnou formou  mnoho užitočných informácií.

V každom titule sa dozvieme niečo o národnej identite, o tom, akú povahu majú jednotlivé národy, aké hodnoty vyznávajú, aké zvyky a tradície dodržiavajú.  Tí, čo obľubujú kultúru, gastronómiu či možnosti relaxu, si takisto prídu na svoje.

Vedeli ste napríklad, že nórske deti už ako trojročné lyžujú tak, akoby to bola najbežnejšia vec na svete? Alebo že Briti obľubujú žartovanie na vlastný účet? Prípadne že vo Francúzsku žije asi 8 miliónov psov a mnoho z nich stoluje so svojimi pánmi?

Ak nie, potom neváhajte venovať pár hodín zo svojho času týmto knihám. Nielenže sa dozviete mnoho zaujímavých informácií, ale sa aj dobre zabavíte.

Knihy odporúča: Zuzana Rešteiová

Kniha v našom katalógu